Cristiano Ronaldo: EURO 2024 benim için son!

EURO 2024 Son 16 Turu’nda Slovenya engelini seri penaltı atışları sonucunda geçen Portekiz’de Cristiano Ronaldo açıklamalarda bulundu.

Kaçırdığı penaltıya değinen Cristiano Ronaldo, “Başlangıçtaki üzüntü, sondaki sevinçtir. İşte futbol budur. Anlar, açıklanamaz anlar. Takımı öne geçirecek penaltı atışını başaramadım. Jan Oblak iyi bir kurtarış yaptı. Penaltıyı görmem lazım, iyi mi kötü mü vurdum bilmiyorum ama tüm yıl boyunca bir kez bile kaçırmadım ve en çok ihtiyacım olduğu anda Oblak kurtardı” diye konuştu.

Tur atlamayı hak ettiklerini belirten Cristiano Ronaldo, “‘Bence Portekiz hak etti çünkü oyunu daha fazla kontrol ettik. Slovenya maçın neredeyse tamamını savunma yaparak geçirdi. Bu çok zor ve tüm takımı, özellikle de çok iyi üç kurtarış yapan kalecimizi tebrik etmek gerekiyor” dedi.

Asla pes etmediğini vurgulayan Cristiano Ronaldo, “Gördüğünüz gibi penaltıyı kaçırdım ama ilk penaltıyı atan ben olmak istedim, gerektiği zaman sorumluluğu üstlenmelisiniz. Korkamazsınız, ben hiçbir zaman olaylarla doğrudan yüzleşmekten korkmadım. Bazen doğru yapıyorum, bazen doğru yapamıyorum ama vazgeçmek benden asla duyamayacağınız bir şey” ifadelerini kullandı.

EURO 2024’ün kariyerindeki son Avrupa Şampiyonası olacağını belirten Cristiano Ronaldo, “Şüphesiz ki EURO 2024 benim için son Avrupa Şampiyonası olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir